Jak pozbyć się trudnych zabrudzeń lakieru samochodowego?

Jak pozbyć się trudnych zabrudzeń lakieru samochodowego?

Zaschnięte insekty, ptasie odchody i smoliste zabrudzenia na powierzchni lakieru są w stanie skutecznie obniżyć estetykę każdego pojazdu. Jak pozbyć się trudnych zanieczyszczeń z karoserii samochodu? To bardzo proste – jedyne czego potrzebujesz to kosmetyki samochodowe, o których opowiemy w niniejszym artykule!

Zasada numer 1: Nie parkuj pod drzewem

Chyba każdemu kierowcy zdarzyło się kiedyś zaparkować samochód pod drzewem. Obraz, jaki zastaniemy po powrocie do auta, potrafi zaprzeć dech w piersiach nawet najbardziej opanowanej osoby. Po pierwsze, na drzewach stacjonują ptaki, których odchody później przyjdzie nam sprzątać z maski i dachu. Po drugie, kolejnym zagrożeniem czyhającym na nasz samochód w takich miejscach, są soki i żywice pozostawiające tłuste, oleiste i niezwykle trudne do usunięcia plamy na lakierze samochodu. Dlatego staraj się nie parkować samochodu pod drzewem. Jeżeli starasz się unikać nasłonecznionych miejsc, by nie nagrzewać wnętrza pojazdu, to mamy dla Ciebie dużo lepsze rozwiązanie – użyj osłony przeciwsłonecznej od hurtoils.pl

Zasada numer 2: Zachowaj bezpieczną odległość lancy wysokociśnieniowej od powierzchni lakieru samochodowego!

Złą i niestety często powielaną wśród mniej świadomych kierowców praktyką jest pozbywanie się uporczywych zabrudzeń przy pomocy wody wytryskiwanej pod wysokim ciśnieniem. Takie działanie może skutkować odpryskami lakieru! Pamiętaj, że odległość lancy wysokociśnieniowej od czyszczonej powierzchni powinna wynosić 30 do 50 centymetrów. Bardziej uporczywe zabrudzenia czyścimy przy użyciu ścierki, gąbki lub rękawicy z mikrofibry oraz preparatów wymienionych poniżej.

Szampon samochodowy

Na przykład Meguiars Car Wash Plus, który dostępny jest w ofercie hurtowni hurtoils.pl. Preparaty tego typu są często porównywane z płynami APC (all purpose cleaner). Zarówno jeden, jak i drugi środek pozwala na kompleksowe mycie zewnętrznych elementów samochodu, z tą jednak różnicą, że szamponu nie mieszamy wcześniej z wodą. Gęstą substancję nanosimy na ścierce bądź rękawicy na wypłukany wodą lakier. Taki model aplikacji pozwala na skuteczne pozbycie się trudnych zanieczyszczeń!

Preparat do usuwania owadów z lakieru samochodowego

Czasem po długiej trasie nasz samochód wygląda jak łapka do zabijania owadów po intensywnej walce. Niestety martwe insekty potrafią niezwykle mocno przyklejać się do powierzchni szyby czy lakieru – pozbycie się tak trudnych zabrudzeń, wymaga zastosowania dedykowanych rozwiązań! Sprawdź Atas Netins, czyli płyn w atomizerze do usuwania owadów. Jest wydajny, skuteczny, prosty w aplikacji i oczywiście dostępny w hurtowni hurtoils.pl!

Płyn do usuwania smoły i asfaltu

Shiny Garage Red Devil Degreaser to preparat, który w swojej lidze nie ma sobie równych! Z jego pomocą szybko pozbędziesz się plam ze smoły, asfaltu, żywicy. Preparat można stosować na wszystkie elementy zewnętrzne samochodu – jest bezpieczny dla plastiku, pleksi, szkła, metalu oraz lakieru samochodowego!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij