Kiedy i gdzie wymienić opony motocyklowe?

Kiedy i gdzie wymienić opony motocyklowe?

Niedostosowanie typu opon do sezonu i jazda na zużytych oponach może mieć dużo gorsze konsekwencje, niż mandat. Opony motocyklowe odpowiadają za stabilność pojazdu podczas jazdy, nietrudno więc sobie wyobrazić, na jakie niebezpieczeństwo narażony może być kierowca jednośladu. Wszystko zależy od tego, jak regularnie sprawdzasz stan ogumienia w swoim motocyklu.

Właściwa wymiana opon w motocyklach

W przeciwieństwie do właścicieli samochodów, kierowcy motocykli mogą narazić się na dużo większe ryzyko, jeśli nie zadbają o systematyczną wymianę opon. Utrata równowagi na motocyklu poprzez na przykład uszkodzenie zużytej opony lub jej brak przyczepności do śliskiej nawierzchni grozi wypadkiem i poważnym uszczerbkiem na zdrowiu.

Opony motocyklowe można wymienić w punkcie wulkanizacji motocyklowej lub samodzielnie, we własnym garażu. Wystarczą narzędzia motocyklowe i stojak na crossa, by własnoręcznie dokonać wymiany. Jeśli nie dysponujesz odpowiednim sprzętem, lepiej skorzystać z usługi wymiany opon w profesjonalnym warsztacie. Jednym z argumentów, które przemawiają za tym, by wymienić opony u fachowca, jest wliczone często w cenę usługi wyważenie kół. Sama wymiana zużytych opon na nowe kosztuje od 100 do 300 złotych, o ile posiadamy już nowy komplet opon.

Co ile wymieniać opony motocyklowe?

Generalnie zaleca się wymianę opon motocyklowych co około 5-7 tysięcy kilometrów, ale warto również regularnie sprawdzać stan bieżnika i ogólny stan opony, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas jazdy. Sprawdź też wskazówki producenta danego modelu opon do motocykla. Tanie opony motocyklowe zazwyczaj wymagają częstej wymiany oraz uważnych przeglądów. Informacje przydatne do wymiany, takie jak oznaczenia opon motocyklowych, znajdują się zazwyczaj na bocznej ścianie opony. Podają dane odnośnie kraju i daty produkcji oraz typu opon. Dzięki nim sprawdzisz, jaka opona motocyklowa będzie odpowiednia dla Twojego jednośladu, a po wpisaniu informacji w sieci, także co ile rekomendowana jest wymiana opon.

Opony motocyklowe — jak je samodzielnie wymienić?

Jeśli posiadasz odpowiedni sprzęt, możesz zabrać się za wymianę opon motocyklowych na własną rękę. Zanim spróbujesz je zdjąć, koniecznie wypuść z nich powietrze. Później możesz już umieścić opony do motocykli w imadle lub montażownicy, by w prosty sposób odczepić ogumienie od felgi. Wykorzystaj łyżkę do opon motocyklowych oraz środki natłuszczające, a opona sama wyskoczy ze swojego miejsca. Nową oponę również warto potraktować środkiem natłuszczającym. Łatwiej w ten sposób umieścić ją na feldze, chociaż montaż opony do motocykli wymaga zwykle i tak pomocy drugiej osoby. O ile wybór rozmiaru opony i jej samodzielne dopasowanie nie należą do trudnych, o tyle samodzielne wyważenie kół w motocyklu jest bardzo trudne. Tak więc bardzo prawdopodobne, że opona motocyklowa będzie musiała i tak trafić do serwisu.

Popularne modele opon motocyklowych w jednym miejscu

Wiele osób szuka miejsca, gdzie może kupić opony motocyklowe, ale nie zawsze jest to proste. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, takim jak internetowy sklep motoryzacyjny https://intercars.pl/, można szybko i łatwo znaleźć sprawdzone produkty, które gwarantują najwyższą jakość. Wszyscy najważniejsi producenci opon motocyklowych znajdują się tu w jednym miejscu, dzięki czemu łatwo porównasz parametry bezpieczeństwa i optymalnych osiągów. Różne rodzaje opon motocyklowych zależne są od charakteru motocykla, potrzeb właściciela i od przeznaczenia ogumienia. Ustawiając odpowiednie filtry na stronie, na pewno znajdziesz dobre opony motocyklowe.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij